Необичайно топлото време за този сезон продължава. Днес бяха подобрени няколко температурни рекорда. В Пловдив са измерени 30,7°C, което е най-високата температура измервана някога на 2 ноември у нас.
Последно най-топло на тази дата е било през 1963 г. в село Дерманци, Ловешко, където термометърът тогава е отчел 29,8°C . В Хасково също е регистриран рекорд за района - 28,2 градуса.
Това е с почти пет градуса повече от предишните най-високи стойности измерени на този ден през 1956 и 1989 година. И още един температурен рекорд за последните 100 години - във Варна, където термометрите са показали 26,1 градуса.
Снимка: БГНЕС
Тагове:
В началото на кариерата: Карали Джесика Симпсън да отслабне
10-годишно момиче от Украйна се е удавило в Ахелой
Земетресение с магнитуд 5,6 разтърси Северна Калифорния
Сачева за бюджета: За 2 г. дългът расте с почти 13 млрд. евро, най-голямата приходна мярка е... винетка
Може ли лъжица зехтин на ден да има значение за мозъка след десетилетия?
Български пробив в борбата с рака на гърдата - смесена реалност влиза в операционната зала
Откриха 641 нови гена, свързани с шизофренията
Днес е Еньовден – празникът на лечебните билки и българските фармацевти
Индия отваря ключова ракетна технология за частния сектор
Защо Европа се затопля два пъти по-бързо от останалия свят?
НАСА планира да потопи МКС в океана, експерти алармират за екологични рискове
Какво ни очаква до 2035 г. според предсказанията на Никола Тесла
Двете загинали деца в катастрофа са от футболната школа на Славия
Задържаха двама дилъри на фентанил във Варна
Дете падна в шахта в София
Златото падна под 4000 долара за тройунция за първи път от ноември
Радев: Българската екзархия в Истанбул е ключова за съхраняването на националната идентичност
Европейските индекси затвориха разнопосочно в сряда
Прогноза: По-високи данъци за имотите ще се отразят положително на пазара
Модернизират жп терминалите във Варна и Бургас с европейски средства
ЕК спестява на фирмите 8 млрд. евро годишно с опростяване на данъчните правила